Çözüldü! Windows 10 Yeni bölüm oluşturulamadı.

Fizyobil

Yeni katılımcı
Merhaba,
Arkadaşımın bilgisayarına format atmaya çalışıyorum, C'yi biçimlendirme işlemini gerçekleştirdim fakat "Yeni" seçeneğine basıp sürücü oluşturmayı denediğimde "Yeni bölüm oluşturulamadı. [Hata: 0xbf4c1ed0] hatası alıyorum. Her seferinde, yeni sürücü oluşturduğumda farklı bir kod hatası üretiyor. Bu problemi çözmek için ne yapmam gerekir?

Çözümleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

K

Kimyobil

Misafir
Bilgisayarı yeniden başlatın,

F2 tuşu yardımıyla (Sahip olduğunuz bilgisayar modeline göre BIOS başlatma tuşu değişiklik gösterebilir.) BIOS penceresini açın. Boot seçeneğine gelerek UEFI'yı devre dışı bırakmayı PC'yi Legacy Mode ile başlatmayı, aynı adımları tekrar uygulamayı deneyin.

B

Biyobil

Misafir
Merhaba,

Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz // Windows Kurulumu Penceresindeyken Shift + F10 tuşlarına basarak komut satırını açın.

Komut satırına aşağıdaki komutları yazın ve her biri yazdıktan sonra enter'a basın.

diskpart > list disk > select disk x (burada x'ten kastımız görüntülemek ve üzerinde işlem yapmak istediğiniz diskin numarasıdır 0, 1, 2 vb gibi olabilir.) > clean > CREATE PARTITION PRIMARY > ACTIVE > FORMAT FS=NTFS QUICK > assign > exit (çıkış yapın) --- Bu işlem diskinizi temizleyecek ve NTFS öncelikli bölüm oluşturacaktır.

---

Bunun yanında formatı USB ile atıyorsanız USB 3.0 uyumluluk sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Flash belleği sadece USB 2.0 destekleyen porta takmanız işe yarayabilir.

K

Kimyobil

Misafir
Ek olarak,

Eğer bilgisayarınızdaki dosyaları kurtarmak niyetindeyseniz Win to USB programını kullanarak USB'de sanal Windows sürücüsü oluşturun. Bilgisayarı USB'den başlatmayı deneyin. Dosyalarınızı bir başka aygıta yedekleyin ve hard diski tamamen sıfırlayın.

Detayları bekliyoruz.

ratika

Yeni katılımcı
Format atarken USB bellek mi kullanıyorsunuz? İnternetten yaptığım araştırma sonucunda Sandisk ile atılan formatlarda kullanıcılar buna benzer problemler yaşamış. Başka USB bellek kullandıklarında veya DVD aracılığıyla yükleme yaptıklarında "Yeni bölüm oluşturulamadı hatası" düzelmiş. Bu sizin için bir çözüm olur mu bilmiyorum ama umarım işe yarar.

H

Hüseyin E

Misafir
Yorumlarınız ve yarıdmlarnız için teşekkürler arkadaşlar. Söylediklerinizi deniyorum. Sonuçlşarını sizlerle paylaşıcam ama ilk söylediğinizi denedim bir başkası için çözüm olabilir UEFI yerine Legacy'i seçili duruma getirmek işime yaramadı.

H

Hüseyin E

Misafir
Evet, Yerel Disk D'de dosyalarım vardı, Komut Dosyasında clean falan demişsiniz, tüm diskin silinmesi ihtimaline karşı bir şey yapamadım. Win to USB programını indirdim, kurulum yaptım. Bilgisayarı flaştan açmayı başardım. C diskini önceden biçimlendirdiğim içim görünmüyor ama D'yi görünce aşırı derecede mutlu oldum. Yedek alıyorum şimdi, inşallah format da atmayı başarıcam. :D Çok teşekkür ederim yardımınız için

hatası,sorunu,problemi,çözüm,çözümü,çözüldü
Click here to login using your socials account