Çözüldü! Macbook Pro'da SideSync kullanma problemi

arsze

Yeni katılımcı
Merhaba,

Macbook Pro kullanıyorum ve telefonumun markası Samsung Note5. Sürekli bilgisayarda çalıştığım için telefonu bilgisayardan kullanmama yarayan SideSync'i kullanmak istiyorum. Bu sayede telefonuma gelen mesaj gibi bildirimleri bilgisayarımdan görebileceğim, yanıt verebileceğim ve telefonu elime almama gerek kalmayacak. Ancak kullanamıyorum :)

Macbook Pro macOS işletim sistemi kullanıyor ve Samsung telefonlar için hazırlanmış SideSync programının macOS desteği mevcut. Ürünü Windows'da kullandığım için nasıl kurulacağını, telefon bağlantısının nasıl yapılacağını biliyorum. Benim çözemediğim problem ise Erişebilirlik Etkinleştirme uyarısı. Kullanmak istediğimde "SideSync'i erişebilirlik programları listesine ekleyin" şeklinde uyarı alıyorum. Bu ayarı nereden yapacağımı bilmiyorum. Alttaki görselde gördüğünüz gibi bir uyarı alıyorum, enable diyorum, Apple kimliğimi giriyorum ve her şey kapanıyor, yeniden açmak istediğimde aynı uyarıyı alıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

sidesync.png

Son düzenleme:

ogogi

Yönetici
Yönetici
Merhaba @arsze ,

Aşağıda göreceğiniz adımları tamamlayarak kurulum işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1. Sistem Tercihleri bölümüne tıklıyoruz.
mac-os-sidesync-kurulum.jpg
2. Güvenlik ve Gizlilik bölümüne tıklıyoruz.
mac-os-sidesync-setup.jpg
3. Erişilebilirlik sekmesine tıklıyor ve SideSync alanını seçili duruma getiriyoruz.
mac-os-sidesync-kurulum-install-step.jpg

Bu adımları gerçekleştirdiğiniz halde çözüme ulaşmadıysanız lütfen bunu belirtin.

hatası,sorunu,problemi,çözüm,çözümü,çözüldü
Click here to login using your socials account