Çözüldü! Apple iPhone'da arama yapınca hoparlör otomatik açılıyor.

ogogi

Yönetici
Yönetici
Merhaba Hüseyin Atar. Telefonunuzun ayarlar bölümünde bulunan bir değişiklikten dolayı bu problemi yaşadığınızı düşünüyorum.
Aşağıdaki adımları izleyerek mevcut ayarlarınızı değiştirir misiniz?

Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Gelen aramaları saptanmış yap.

M

Murat Burçin Albayrak

Misafir
2. bir çözüm yolu olarak telefonunuzun iç kulaklığı (ahize) bozulmuş olabilir. İç kulaklık bozulduğunda otomatik olarak hoparlöre yönlendiriyor olabileceğini düşünüyorum. Eğer probleminiz ayarlar bölümünde yaptığınız değişiklikler ile çözülmezse iç kulaklığınızı kontrol etmeyi unutmayınız. İç kulaklık kontrolünü hoparlörü devre dışı bırakarak yapabilirsiniz. Konu hakkında yeterli donanım ve yazılım bilgisine sahip değilseniz size en yakın cep telefonu servisine danışın.

A

Aytaç

Misafir
Benim telefonum 5s ti ve aynı sorunu yaşıyordum yeni telefon aldım 7 plus yedeklemeyi gecirdim şimdi bu telefon aynı sıkıntıyı yapıyor ayarlar erişebirliğe giriyorum ama gelen arama diye bi buton yok 😳

ogogi

Yönetici
Yönetici
Benim telefonum 5s ti ve aynı sorunu yaşıyordum yeni telefon aldım 7 plus yedeklemeyi gecirdim şimdi bu telefon aynı sıkıntıyı yapıyor ayarlar erişebirliğe giriyorum ama gelen arama diye bi buton yok 😳
Merhaba Aytaç, lütfen buraya tıklayarak probleminiz ile ilgili yeni bir başlık oluşturabilir misiniz?
Size o başlık altında yardımcı olmaya çalışacağız.

B

Buket

Misafir
Merhaba 7plus telefonumda arama yaptığımda arama ekranında hoparlör seçeneğini kullanamıyorum seçilmiyor sesim karşı tarağa gitmiyor bende aramalarda ses alamıyorum

ogogi

Yönetici
Yönetici
Merhaba iPhone 7 plus telefonumda arama yaptığımda arama ekranında hoparlör seçeneğini kullanamıyorum seçilmiyor sesim karşı tarafa gitmiyor ben de aramalarda ses alamıyorum
Merhaba Buket, telefonunuzun mikrofon ve hoparlör flex'i birlikte diye hatırlıyorum. Bu parça arızalanmış ya da temas etmiyor olabilir. Telefonunuzun yazılımsal bir problemi olmadığı kanaatindeyim.

Arızalı olabileceğini düşündüğüm parçaları, daha iyi anlamanız açısından görüntü olarak ekledim. Küçük görüntü telefonunuzun hoparlörü (buzzer), diğeri ise (büyük olan) bu hoparlörün tırnaklarının temas ettiği noktalara sahip olan bir iletken görevi taşıyan film (flex).

Her ihtimale karşı telefonunuzu bir telefoncuya götürmenizi tavsiye ederim.
Başka bir sorunuz varsa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

iphone-7-plus-hoparlor-buzzer.pngiphone-7-plus-hoparlor-sarj-film-flexi.png

Üst Alt